Japon usulü sufle çizkek: HidaMari Cooking’den Japon cheesecake tarifi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. Anonim dedi ki:

  Böyle bir tarif arıyordum anlamadığım tek şey karısım kenarda ne kadar bekliyo acaba? cünkü baya ılık olması lazım yumurta aklarıyla birleştirmeden önce, yapısı bozulmaması için.

  • Sevco dedi ki:

   Hatırladığım kadarıyla yumurtalı karışıma labneli karışımı ekleyince ılık oluyor. Karışım, sadece bezeyi hazırladığım süre boyunca bekledi.Özel olarak bekletmedim, ama bu tarifi hep kış aylarında mutfak 17-20 derece arasındayken yaptım. Belki mutfak sıcaksa ve bezeyi yaparken eliniz çok hızlıysa, bir 10 dakika bekletip bezeyi öyle yapmaya başlayabilirsiniz (üzeri kaymaklanmasın diye, belki üzerine deyecek şekilde streç film koymak gerekebilir ama emin değilim). Şimdi havalar ısındı, tarifi baştan yapıp sonucu yorumlara yazarım. Cevaplamakta geciktiğim için özür dilerim.

 2. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkür ederim cevapladıgınız için ben de en yakın zamanda deneyeceğim biraz agırdan alarak yapmak daha iyi olur galiba tarifi çevirdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim

 3. Sevinc dedi ki:

  Sütaş veya Pınar marka labne kullanmayın, karışım çok cıvık oluyor. Ben en iyi sonucu Yörükoğlu labne kullanınca aldım. İçim marka da kötü değil, ama çok iyi de değil(kıvamın tutması için daha fazla eklemem gerekti).Yurt dışında yaşayanlar direk philadelphia cream cheese kullanabilirler.