6 ayda Japonca konuşmayı öğrenmek

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

45 Cevaplar

 1. Junko dedi ki:

  Wallaha yardimin oldu ya çok saol universiteyi beklemicem

 2. Kestane dedi ki:

  Merhaba ikinci bir dil ogrenmek istiyorum ve korece ile japonca arasinda kaldım sizce hangisini ogrenmek daha kolay 🙂

  • Sevco dedi ki:

   Merhaba, bence hangi dilde bir şeyler dinleme ve izleme merakınız varsa onu seçin. Japonca okuma ve yazma Korece’e kıyasla kesinlikle daha zor.Ama Japonca müzik, anime, manga veya dizi-film merağı olan biri için yavaş yavaş Japonca öğrenmek o kadar da zor değil. Bir de Kore’de veya Japonya’da günlük yaşanan olayları takip edince ve biraz da ülkenin tarihini araştırınca, kuru kuru ezberleyenden çok daha kolay dil öğreniliyor.

  • Sakura dedi ki:

   Japonca en iyi

  • Anonim dedi ki:

   Bence kesinlikle korece

  • Anonim dedi ki:

   Bence japonca ama korece müzik için işine daha coj yarar

  • Anonim dedi ki:

   Kişiden Kişiye değişir. Mesela ben çok fazla japon animesi izledim çünkü animeleri çok seviyodum. Belli bir süre sonra kulağım benzer kelimeleri duymaya alışınca ister istemez dile bi yatkınlık oluyo. Ben de şu anda japonca öğreniyorum.
   NOT: Ben çokfazla Japon animesi izledim derken abartmıyirum. Yaz tatilinin başından online eğitimin yarım döneminde kadar izledim. Yani ortalama 9 ay aralıksız her gün 13 saat falan. Çok sevdiğim için işin ucunu biraz kaçırdım.

  • Anonim dedi ki:

   Kolaylıktan ziyade japonca daha fazla işlevsel olur iş açısından vb şeylerden

  • Anonim dedi ki:

   Korece .

  • Hilal dedi ki:

   Korece

 3. Kestane dedi ki:

  Merhaba japonca öğrenmek için önerdiğiniz bir kurs yeri var mı istanbulda ?

 4. Deniz dedi ki:

  selam gastronomi okuyup japonya’y gitmek istiyorum dili öğrenmesi zor olur mu 19 20 yaşıda birisi için

  • Sevco dedi ki:

   Selam, yeterince vakit ayırmak ve gerçekten düzenli çalışmak lazım. Kanjiden dolayı, latin veya kiril harfleri kullanan başka dillere göre Japonca daha zor.

 5. idris dedi ki:

  japonca öğrenmek isteyenler beni arayabilir.
  15 yıl japonyada yaşıyordum. türkiyeye yeni geldim.
  hem kanji, hiragana vs. öğretebilirim! hemde dil konusunda ve kültürü konusunda size özel ders verebilirim!

 6. dedi ki:

  Korece Joponcadan Cok kolay.Joponca oyrenmek istedim harfler beyin error yapdi.Kore alfabesini 5dq oyrendim

  • Anonim dedi ki:

   Türkçe’yi öğrensene sen önce bir.

   • Sevco dedi ki:

    ツ’nun ne yazdığını hepimiz aşağı yukarı anlamadık mı? Ne dediğini anlamadıysanız, açıklamasını isteyebilirsiniz. (Ayrıca bu adam Türkçe dışında başka diller de konuşuyor ve Türkçe her gün kullandığı birinci dil de değil.)

   • Türkçeyi Düzgün Yazan Birisi dedi ki:

    İnsanların Türkçesini düzeltmeden önce kendi Türkçeni düzeltirsen sizin için faydalı olacaktır.
    Türkçe’yi (X)
    Türkçeyi (✓)

  • Ebrar dedi ki:

   Kanka turkceyi de ogren sana zahmet

 7. seyfi erdem dedi ki:

  ben ileride yazilimci olmak istiyorum ve japonya gercekten yazilimda iyi bir ulke suan yasim 16 ne yapmam gerek

  • Svnch dedi ki:

   Türkiye vatandaşlarına çalışma vizesi için ne gerektiğini, ne tür vizeler var iyi araştır, çünkü nasıl bir yol çizmen gerektiğini bu çok etkileyecek. Kendini geliştiren uzmanlara yazılım alanında çok iş var, fakat düzgün maaş ödeyen yer bulmak kolay değil. İş başvurularında Japonya’daki bir üniversiteyi bitirmiş olmak avantaj olur, fakat tek yol bu değil. Japonya’a gitmeden önce orta derecede Japonca öğrenmiş olmak, ve sonra orada bir dil okuluna gitmek gerekebilir. Çalışma koşullarının daha iyi olduğu (ve yabancı çalıştırmaya açık olan) uluslararası firmalarda iş bulmak için iyi İngilizce bilmek önemli. Çok hayal kırıklığına uğramaya ve şaşırmaya yazır ol, çünkü birçok yerde çok hantal bir yapı var.

 8. Saitama dedi ki:

  Japonca öğrenmek istiyorum. Ciddi anlamda oturup emek verip öğrenmek istiyorum. Ama ilk adımı nasıl atacağımdan emin değilim. İleri seviye ingilizce bilgim var ama japonca öğrenmek ingilizce öğrenmeye benzemiyor. Bu konuda iyi olan birisi yardımcı olabilir mi? Kaynak önerisi ya da başka türlü bir yardım çok iyi olur.

 9. Turkoka dedi ki:

  Remembering the hiragana ile 6 saat 38 dakika da hiraganayı yaladım yuttum. şu an voiced marklar kafamı karıştırıyor ama onlarda en basiti ufak bir ezberleme be pratik ile halledebilirim. şimdi sırada remembering the katakana var. ondan sonra ise ver elini genkiiii. 6 ayda genkiyi tamamlarsan bu iş tamam demektir

 10. UWU dedi ki:

  Türkçe Japonca kitap bulan varmı

 11. サツク・ブーラハン dedi ki:

  Merhabalar Asialogy isimli site ve YouTube kanalı var belki bilenleriniz vardır. Hem Japonca hem de Korece öğretiyor. Kendi yazdıkları kitaplar var. Korece için olanını bilmiyorum. Ama şahsen Japonca kitaplarının hepsini aldım ve bitirdim gerçekten çok faydası oldu. Türkçe olması da artısı. Japonca pratik yapmak isteyenler bana Instagram’dan dm atabilirler. Hepinize kolay gelsin arkadaşlar 気をつけて~!

  • Svnch dedi ki:

   Selam,
   Güvenliğin açısından sıkıntı yaratma potansiyeli yüksek olduğu için birkaç ay bekledikten sonra Instagram hesabınla ilgili olan bilgiyi yorumdan sildim. Çok sık olmasa da insanları özellikle hedef alan kişiler de bu yorumlarda dolaşabiliyor çünkü.
   Anlayışın için teşekkür ederim!

  • Şevval dedi ki:

   Merhaba Sana nasıl ulaşabilirm?

 12. Onizuka dedi ki:

  “Bir de karakterlerin hangi sırayla çizilmesi gerektiğini gösteren uygulama da çok işime yaradı.”
  Bu uygulama nedir?

  • Svnch dedi ki:

   Kanji öğreten çoğu uygulama karakterlerin nasıl çizildiğini de gösterir. Şimdiye kadar benim en çok işime yarayan jisho.org’un sitesi oldu. Uygulamalardan ise “LC Studios” “Kanji Study” ve “Japan foundation” “Memory Hint” çok kullanıyorum. (Biraz alakasız olacak ama Youtube’daki “Learning Kanji” isimli kanalın videoları da çok iyi).

 13. anonim dedi ki:

  Merhaba. İngilizcem pek iyi değil ve Japoncayı gerçekten öğrenmek istiyorum. İngilizcede olan eksikliğim bunu etkiler mi?

  • Svnch dedi ki:

   Merhaba, Japonca öğrenmek için çok iyi İngilizce bilmeniz gerekmez. İngilizce bilmek, İngilizceden gelen kelimeleri öğrenirken yardımcı olur ve bir de Japonca öğrenmek için farklı kaynaklara ulaşmanızı sağlar. İngilizceden gelen kelimeler derken anlatmak istediğim: günlük hayatta ve iş alanında Japoncada sıklıkla kullanılan İngilizceden gelen kelimeler (iş yerinde mobbing anlamına gelen パワハラ pawahara- “power harassments” kelimesi, ayni şekilde ニュース nyu-su “news”- haberler, カレンダー karenda “calendar”-takvim kelimeleri gibi), İngilizce bilen biri için Japonca öğrenirken bu kelimelerin kelime dağarcığına girmesi biraz daha kolay olabiliyor.(Burada şöyle bir durum daha var: Ana dili İngilizce olan insanların bu noktada tam tersi çok zorlandığı oluyor çünkü İngilizceden gelen bu kelimelerin Katakana ile yazılışı ve okunuşları Japoncaya özgü ve İngilizceden farklı olduğu için onların akılı karışabiliyor, İngilizceden gelen kelimelerin Japoncada farklı anlamda da kullanıldığı oluyor: mesela サイダー saidaa bir alkollü bir içecek “cider” anlamında değil, gazlı limonatamsı bir içecek anlamında kullanılır).

 14. Anonim dedi ki:

  bnde Öğrenmek istim

 15. green eyes dedi ki:

  japonca ögrenmek isteyenler youtube kanalında çok sayıda japon ingilizce konusarak japoncayı öğretiyor. eger ingilizce bilmiyorsanız asialog japon turk youtube kanalındada japoncayı öğrenebilirsiniz.herkese japonya shiziouka sehrinden selamlar

 16. Aslı dedi ki:

  Japonca öğreniyorum 3 yıldır bende japon ingilizce konuşan insanlardan genelde öğrendim ingilizce bilmiyorum ama türkçe altyazı vardı merak etmeyin ayrıca asialogy youtube ,kitap ve sitesinden yeterince japonca öğrenebilirsiniz . dinlediğiniz şarkıları japoncaya çevirmek de işe yarar.

 17. Killua dedi ki:

  Bu yazı çok işime yaradı teşekkurler ☆

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir